Skip to main content

Vývoj mobilních aplikací na míru


Vývoj mobilních aplikací pro iOS
Vývoj mobilních aplikací pro Android
Tvorba hybridních aplikací
Specializace na pomoc startupům
Design mobilních aplikací
Vývoj backendů
Integrace AI
Strategický marketing
Krypto projekty
Vybrali jsme si Pixelmate pro tvorbu naší aplikace Bikeflip. Dodali super produkt, který již od spuštění šlape jako hodinky.
Andrea Maranelli
Andrea Maranelli
Co-Founder & CEO, Bikeflip
Na naší spolupráci bylo nejlepší to, že jsme šli společně za stejným cílem. Chtěli jsme udělat nejlepší aplikaci na trhu v našem typu businessu
Miroslav Semera
Miroslav Semera
Šéf designu Zonky
Mladá a odvážná společnost se skvělými projektovými mechanismy a znalostmi technologií, ať už jde o vývoj webových nebo mobilních aplikací.
Michal Trník
Michal Trník
Patria Indigo

Nejsme "jen" vývojáři

Když vyvíjíme mobilní aplikaci, přemýšlíme nad jejím reálným používáním na trhu, navrhujeme vlastní řešení, vžíváme se do role majitele projektu. Nejsme slepí technologičtí geeci.

Láska ke startupům

Sami se považujeme za startup. Přesto nám rukama prošlo několik desítek startupů. Naučili jsme se od nich principy, které vedou k úspěchu, poučili jsme se z mnohých chyb.

Žádné poloviční řešení

Ať už vyvíjíme mobilní nebo webovou aplikaci na míru, děláme to pořádně. Nejsme firma, která si najímá programátory z druhého konce planety a nepoužíváme nikdy zastaralé technologie.

Pixelmate office

Nativní vývoj aplikací

Jedná se o oddělený vývoj, kdy se aplikace vyvíjí pro platformu iOS a Android zvlášť. Vývoj pro Android dnes probíhá v programovacím jazyce Kotlin, vývoj pro iOS pak ve Swiftu. Výhodou tohoto vývoje je robustnost řešení a možnost vyvíjet opravdu složité a rozsáhlé aplikace. Nevýhodou je však časová a cenová náročnost takového vývoje.

Hybridní vývoj aplikací

Jde o multiplatformní vývoj aplikací, kdy se značná část zdrojových kódů píše pro obě platformy dohromady, kód se následně upravuje pro každou platformu. Hybridní vývoj je dnes velmi oblíbený především kvůli určité úspoře nákladů na vývoj. Hybridní vývoj by měl v dnešní době probíhat výhradně v programovacím jazyce Flutter, případně v React Native. Nevýhodou hybridního vývoje je častá záměna za webové programování, kdy si programátoři snaží usnadnit práci webovým vývojem a neznalý klient takový vývoj akceptuje. V Pixelmate máme vývojářský tým na nativní vývoj mobilních aplikací i na hybridní vývoj. Programujeme výhradně v technologiích, které jsou stabilní, mají velkou technologickou základnu i podporu. Vyhýbáme se polovičatým řešením a jazykům, které nejsou pro vývoj mobilních aplikací vhodné.

Kolik stojí vývoj mobilní aplikace?

Obecně je vývoj mobilních aplikací poměrně nákladný. Z naší zkušenosti se však málokdy vyplatí nějaké šablonové, krabicové nebo lowcost řešení. V dnešní době, kdy lidé používají sociální sítě, cloudová řešení, internetové bankovnictví a další, mnohdy velké globální platformy, očekávají od vašeho nového projektu, že se bude podobně jako ostatní aplikace chovat, vypadat a používat. Jinými slovy - mají opravdu vysoká očekávání od vyspělosti aplikace. To, že se jejich oblíbené mobilní aplikace vyvíjí mnohdy řadu let, pracuje na nich celá řada mobilních developerů, je věcí, která už tak viditelná pro laika není. Když k tomu připočteme platy vývojářů, stává se z tvorby mobilních aplikací poměrně nákladná záležitost. Vyvíjet mobilní aplikaci v řádu desítek tisíc pro širokou masu lidí dnes prakticky nedává smysl. Když povážíme, že jakýkoli vývoj je většinou minimálně na jednotky měsíců, platy mobilních programátorů a zdrojů jsou opravdu vysoko, tak je to jednoduchá matematika. Pokud má dávat mobilní aplikace smysl a má správně fungovat, tak budou ceny minimálně ve statisících. Výjimku tvoří opravdu jednoduché aplikace, které fungují například vnitrofiremně a řeší nějaký jednoduchý úkol. Jednoduše se nejedná o mobilní aplikaci pro širokou veřejnost. Ceny vývoje mobilních aplikací bychom mohli v podstatě rozdělit do několika kategorií.

Nízké stovky tisíc

Mobilní aplikace, které jsou v dnešním světě spíše menší, ale plní svůj specifický účel. Může to být firemní aplikace i startup, který řeší nějaký specifický problém. V těchto cenových relacích se snažíme vývoj mobilní aplikace co nejlépe naplánovat a promyslet každý detail, aby byl vývoj maximálně efektivní.

Vyšší stovky tisíc

S takovýmto rozpočtem lze postavit už poměrně velkou mobilní aplikaci. Nejčastěji se jedná o firemní mobilní aplikace nebo o nové projekty, které fungují jako služba pro širokou skupinu uživatelů. Při vývoji mobilních aplikací počítáme s tím, že se budou v budoucnu rozvíjet a rozšiřovat.

Milion až tři miliony

Tady už je možné vytvořit rozsáhlou a velkou mobilní aplikaci, často webovou i mobilní zároveň. Mobilní aplikace se často napojuje na externí systémy, je propracovaná, má několik úrovní uživatelských přístupů a administrací. Většinou se vývoj takové aplikace fázuje a programuje postupně.

Tři miliony a více

V takových cenách lze postavit robustní aplikaci, jejíž vývoj trvá zhruba půl roku a více. Tyto aplikace bývají vysoce propracované a vyvíjí se kontinuálně, často agilně s několika týmy lidí zároveň. Je však potřeba si říct, že každý projekt naceňujeme individuálně. U každého projektu je nutné konzultovat jednotlivé funkcionality, aby byl vývoj mobilní aplikace efektivní.

Vývojář aplikace nebo partner v online podnikání?

Často se setkáváme s lidmi, kteří mají nápad na mobilní aplikaci a najdou si k sobě vývojáře, který perfektně programuje, ale nechce a nemá vhled do businessové stránky aplikace. Před vývojem mobilní aplikace je nutné nastavit business model, promyslet marketing a vymyslet fungování aplikace tak, aby fungovala nejen po technické, ale hlavně po komerční stránce.

Výběr platforem a technologií

Před vývojem mobilní aplikace je nutné si ujasnit, v jakých technologiích bude projekt vyvíjen a jak vývojáři zajistí, aby mohl kdokoliv jejich programování kdykoliv převzít. Dobré vývojářské studio by mělo nabídnout zastupitelnost a programovací jazyky, které budou mít podporu v budoucnosti.

Jaký zvolit přístup k vývoji mobilní aplikace

Ctíme názor, že by měl mít každý řádek napsaného kódu svůj účel. Zdá se to být logické, ale bohužel to není vůbec samozřejmé. Pokud se pouštíte do vývoje mobilní aplikace, měli byste si promyslet, co má být cílem. Zda je to komerční úspěch, dlouhodobé podnikání, představení investorům nebo třeba budoucí prodej.

Co potřebuji kromě vývoje mobilní aplikace

Obor vývoje mobilních aplikací je velmi specifický. K samotnému vývoji se váže celá řada pravidel a procesů, kterými je potřeba projít a pochopit, aby měla výsledná mobilní aplikace maximální šanci na úspěch. Kromě samotného vývoje mobilní aplikace budete pravděpodobně potřebovat publikovat hotový projekt na App Store a Google Play, budete potřebovat server, backend a znalosti v mobilním marketingu. Dobré vývojářské studio by se mělo umět podělit o svoje know-how.

Spolehlivý partner

Vývoj mobilní aplikace vyžaduje přístup profíků, kteří mají letité zkušenosti s vývojem aplikací. Chtějte partnera, který se na vašem projektu neučí vyvinout první nebo druhou mobilní aplikaci. Zkušenosti a pomoc s vyhnutím se fatálním chybám můžou být v budoucnu k nezaplacení.

Nejčastější otázky

S čím vám můžeme pomoct?

  • Vyvíjíme mobilní aplikace na míru
  • Vytváříme profesionální weby
  • Vyvíjíme software na míru
  • Pomáháme budovat startupy
  • Digitalizujeme firmy
  • Děláme design i grafiku
  • Konzultujeme IT projekty
  • Tvoříme business strategie

Pixelmate bloguje

Další články

Vývoj mobilních aplikací v kostce

Naše specializace

Specializujeme se na vývoj mobilních aplikací na míru, které jsou nejen vizuálně atraktivní, ale také uživatelsky přívětivé. Rozumíme, že je každá aplikace jedinečná a vyžaduje individuální přístup. Proto nabízíme vývoj mobilních aplikací na zakázku, které jsou vytvořeny přesně podle vašich požadavků a cílů vašeho podnikání. Vývoj na míru je vhodný pro všechny, kdo to myslí se svým projektem, startupem nebo digitalizací, vážně.

Naše specializace

Jak k vývoji přistupujeme

S naším týmem zkušených profesionálů jsme schopni se postarat o celý proces vývoje mobilní aplikace na míru. A to od konceptu až po konečné zprovoznění a dlouhodobou údržbu. Začínáme návrhem funkcionalit, business modelu a fázování. Následně navrhujeme, designujeme a vyvíjíme aplikaci, která je navržena na míru danému trhu nebo vašim potřebám.

Vývoj krok za krokem
Jak k vývoji přistupujeme

Máte vlastní nápad na mobilní aplikaci?

Chcete ho přetvořit do reality? Potřebujete aplikaci, která pomůže vaší firmě stát se efektivnější nebo vstoupit na nový trh? Nezáleží na tom, jestli potřebujete jednoduchou aplikaci pro malou firmu nebo složitou platformu pro velkou korporaci - v Pixelmate máme zkušenosti a dovednosti potřebné k tomu, abychom vám poskytli vývoj mobilní aplikace na míru, která vás dostane tam, kam chcete.

Máte vlastní nápad na mobilní aplikaci?
Pixelmate s.r.o.

Plánujete vývoj aplikace?

Kontaktujte nás