Vše, co byste měli vědět o ceně vývoje

Kolik stojí mobilní aplikace nebo webová stránka?

Kvalitní vývoj Softwaru se vždy naceňuje individuálně

Viděli jste někdy ceník mobilních appek nebo webů? Jestli ano, mějte se na pozoru

Pokud chcete dělat skrze aplikaci nebo web business, máte tam zákazníky nebo tam vznikají vaše tržby, krabicové řešení vám pravděpodobně stačit nebude.

Představu o ceně mobilní aplikace nebo webu získáte z individuální nabídky. Abyste dostali přesnou nabídku, bude od vás vývojář chtít vědět, jak vlastně bude projekt vypadat. Museli byste mu poslat naprosto přesné zadání. Nabídky si ale můžete porovnat, zjistit, že někdo má vyšší hodinovku, někdo plánuje testovat více hodin, nicméně ani to vám nepomůže odhalit finální cenu.

Napište nám
Proč?!

Cena projektu se odvíjí od kvality vývojáře či digitálního studia

Existuje tisíc a jedna věc, které mohou váš projekt fatálně prodražit:
#1
Nekonečný vývoj
Vývojář má motivaci vyvíjet 1000 hodin, protože mu je zaplatíte. Proč to dělat rychleji?
#2
Jste v pasti
Stojí vaše řešení na licencích, o kterých třeba nevíte? Je kód nepřehledný? Vývojář na vás má slušnou páku, které může využít.
#3
Stavíte na vodě
Vymyslíte si kolosální řešení, které spustíte a zjistíte, že něco nefunguje. Při pokusech o opravu se ukáže, že projekt má špatně postavené jádro.
#4
Nemyslíte předem
Spousta vývojářů kašle na váš business. Chtějí vyvíjet pro Android, iOS, Windows Phone, hlavně hodně. Nechtěli jste raději úspěchy skrze online projekt?
Kuchařka úspěšného projektu

Po letech práce pro různé klienty s různými zkušenostmi s jinými vývojáři jsme dali dohromady kuchařku úspěšného projektu

Promyslete cíl předem

Tady jsou naše nejcennější rady

Dlouho předtím, než budete kreslit design mobilní aplikace nebo webu, plánovat funkce a promýšlet marketing, zeptejte se sami sebe, co od produktu očekáváte. Má to být neziskový projekt? Marketingový nástroj? Nová služba nebo produkt? Nebo chcete svým dlouhodobým klientům usnadnit život? Ať je to jakkoliv, určete si předem cíl, který se během celého vývoje a propagace nebude muset měnit.

Hledejte spolehlivého partnera

Hledejte agenturu, která vám sedne. Bude s vámi mluvit lidsky, budete si rozumět, pomůže vám komplexně - se správným návrhem UX designu, s business modelem, s marketingem. Nemusíte si vybírat v tendrech, můžete se spolehnout na svou intuici. Jestli bude váš business díky kvalitnímu vývoji fungovat a splácet investici, jistě to oceníte.

Nelpěte na ceně

Nízká cena v nabídce není zárukou kvality a málokdy bývá finální. Jestli vám někdo do “levné” nabídky dal 2 hodiny na testování, tak se připravte na týdny ladění všech chyb, které budete muset vypátrat sami. Při vývoji software je mnoho situací, které nemusíte domyslet a budou vás následně stát velké peníze - mnohdy větší než celá původní cena. Vybírejte vývojáře, se kterými si jednoduše sednete a chtějí s vámi spolupracovat dlouhodobě.

Hned na začátku se ptejte, jak se vám investice do vývoje vrátí

Většina zadavatelů vývoje aplikací chce, aby se jim investice brzy splatila. Proto je nevyhnutelné určit způsoby, jak se mají náklady na vytvoření vrátit. Půjde o placenou aplikaci nebo bude projekt těžit z reklamy? Bude mobilní aplikace dalším prodejním kanálem, půjde o to šířit povědomí o značce? Tomuto bodu je dobré věnovat velkou pozornost a kvalitní dodavatel aplikace by měl mít zájem na tom, aby byl váš projekt úspěšný.

Nezávazná konzultace
k vašemu projektu.
Rezervace termínu

Koukejte okolo

Zhodnoťte svou budoucí konkurenci. Existuje již podobná aplikace či stránka? Co ji dělá úspěšnou nebo co vám na ní přijde nepraktické? Jak se bude váš projekt odlišovat, jakou přidanou hodnotu nabízí uživatelům? Z již vytvořených řešení velmi snadno zjistíte, čeho se vyvarovat, co je naopak praktické a čeho lidé rádi využívají. Můžete si jednoduše porovnat oblíbenost a počty stažení u podobných řešení a tím zjišťovat, co bude pro váš projekt nejvhodnější.

Dbejte na jednoduchost a přehlednost

V dnešním rychlém a velmi konkurenčním prostředí je nezbytné, aby byla aplikace jednoduchá, intuitivní a aby byla pro své uživatele uživatelsky přívětivá. To samé platí pro web. Když už si někdo aplikaci stáhne do telefonu, měl by být spokojen, měl by umět vše rychle vyřídit. Vždyť proto si appku pořídil. Věnujte tedy velkou pozornost grafickým návrhům a následnému testování mobilní aplikace před spuštěním.

Nepodceňte účinný marketing

Budete chtít novou aplikaci nebo stránku propagovat? Přemýšlíte o klasické reklamě například v podobě PPC pro mobilní zařízení? Budete bojovat o lepší pozice v App Store, Google Play nebo ve vyhledávání? A co promyšlenější marketing v lokalitě vaší pobočky nebo natočení podpůrného videa? Možností je velmi mnoho a jedná se o často podceňovaný článek projektu.

Vývoj svěřte profesionálům

Ačkoliv se může zdát cena freelancera výhodnou záležitostí, ušetřené peníze se vám mohou velmi brzy vymstít - v ušlých ziscích nebo na nákladných opravách. U dobře naprogramované mobilní aplikace je potřeba počítat předem s budoucí propagací a rozvojem. Aplikace musí mít perfektní ovladatelnost, musí být rychlá a její kód je potřeba psát přehledně, aby se v budoucnu komukoliv dobře rozvíjela. Rychle sestavená aplikace bez garance profesionální vývojářské firmy se může záhy pěkně prodražit.

Proklepněte si je důkladně

?

Mají reference?

?

Jak je hodnotí klienti?

?

Vyvíjejí agilně?

?

Řídí to tam projekťák?

?

Jak rychle mi odpoví na maily?

?

Jaké používají frameworky a nástroje?

?

Co je v týmu za odborníky?

?

Jak probíhá kontrola kódu?

?

Zaměstnává je vůbec firma?

?

Mám z nich dobrý pocit?

Abychom to shrnuli

Kvalitní vývoj v dnešním světě není vůbec sranda a nejde na něj dát cenovku jako na vaničku jahod. Stačí trocha nepozornosti a váš sen, stejně jako většina rozpočtu, mrknutím oka zmizí v černé díře.

Nezávazná konzultace

Zajímá vás před finálním rozhodnutím více? Doporučujeme prozkoumat:

Poptávka odeslána

Děkujeme za odeslání.
Brzy Vás budeme kontaktovat.

Zpět na homepage