Skip to main content

Inovace ve světě půjček a investování

DesignMobilní aplikaceFintechTOP app v ČR

Představení projektu

Lidé půjčují lidem. Tak zní heslo Zonky, startupu na půjčování a investování, kterému se, přes původní ostražitost investorů, velice daří. Dnes mají stovky zaměstnanců, rozpůjčováno spoustu peněz a více jak 55 000 aktivních uživatelů. Zonky je členem skupiny PPF, která podniká ve 24 zemích světa s kořeny v České republice. V Pixelmate vylepšujeme a rozšiřujeme aplikaci Zonky tak, aby vše krásně šlapalo a přinášelo čím dál více možností v oblasti půjček a investic.

Zadání

Byli jsme přizváni k významnému rozšíření aplikací - expanze do zahraničí, přidání nových služeb a jejich propojení, celkové zmodernizování a rozhýbání mobilní aplikace.

Rozsah prací

01Architektura funkcí
02Návrh UX řešení
03Návrh nového vizuálu
04Tvorba designů
05Ikonografie
06Animace & Interakce
07Komponentizace
08Komplexní poradenství

Nové funkce

Ověření dokladu neboli onboarding

U fintech aplikací je pravidlem, že onboarding bývá velmi dlouhý, a to především kvůli legislativním opatřením, která musí aplikace splňovat. Naším cílem, oproti stávající aplikaci, bylo snížit míru odchodu a udělat onboarding pro uživatele co nejvíce příjemný na vyplnění, hravý a jasný.

Styleguide

Navržení vizuálního stylu aplikace

Primární paleta barev

Také barvy prošly modernizací a zásadně se promítly v logickém rozčlenění jednotlivých rolí. Krásně tak dopomáhají jednoduché a intuitivní orientaci napříč celou aplikací.

Typografie

Oproti původnímu fontu Roboto Slab (Serif), který byl patkový, jsme sáhli po modernější bezpatkové variantě také z font family Roboto. Opět jsme si tedy potvrdili, že design je o detailech a i malá změna může vést k velkému posunu kupředu.

Mezery & rozvržení

Při tak velkém projektu je pro perfektní výsledek nezbytné dodržovat jasně definovaná pravidla designu. Spoustu práce ze začátku projektu, která však sklízí ovoce jak při vývoji aplikace, tak při dalších fázích projektu.

Animace & mikrointerakce

K oživení početné skupiny obrazovek dopomáhají animace, na kterých jsme si dali obzvlášť záležet. Kromě rozhýbání ilustrovaných postaviček žirafy, jsme také navrhli drobné mikrointerakce některých ikon a prvků. Brouzdání aplikací je tak nejen praktické, ale také jeden velký zážitek.

Tvorba designu

Použité nástroje

Zonky v číslech

Aktivních uživatelů
55+ tisíc
Půjčených peněz v aplikaci
12 miliard
Transakcí za měsíc
1 milion
Investice již od
200 Kč

V médiích

O aplikaci napsali

Trend sdílené ekonomiky vstoupil i do půjčování peněz a největší českou firmou v tomto odvětví je Zonky.

Zobrazit článek
Máte peníze navíc? Dejte je lidem, vyděláte.

Máte peníze navíc? Dejte je lidem, vyděláte.

Zobrazit článek
Banky sedí na starých systémech, takže nejsou tak flexibilní, agilní. Díky tomu může být Zonky rychlejší, levnější, pohodlnější pro klienta.

Banky sedí na starých systémech, takže nejsou tak flexibilní, agilní. Díky tomu může být Zonky rychlejší, levnější, pohodlnější pro klienta.

Zobrazit článek

Rozhovor s Mirkem Semerou, šéfem designu v Zonky

Závěrem

Závěrem

Spolupracujeme s geniálním týmem, který má o projekt opravdu velký zájem, dohromady se inspirujeme, kriticky myslíme a rozvíjíme společně myšlenky, aniž by do toho vstupoval vztah zadavatel vs. zhotovitel nebo politikaření. Můžeme si oponovat, hádat se, argumentovat a vždy to vede k tomu nejlepšímu, co jde dát do moderních aplikací. Jsem opravdu rád za to, že můžeme představovat inovace až vrcholnému vedení Zonky, za což jim patří velký respekt. Je to jednoduše vysněná spolupráce.
Tomáš Novotný
Šéf projektu za Pixelmate
Pixelmate s.r.o.

Plánujete vývoj aplikace?

Kontaktujte nás